02.26.
09.30   Győr-MVSI Vadmacskák

Infokosár

BUDAPEST KADET BAJNOKSÁG

Szerény létszámmal indultunk Budapestre. A Budapesti Kadet Bajnokságban eddigi legszorosabb mérkőzést a Zsíros KA csapatával játszottuk, így várható volt a nagy küzdelem és a szoros eredmény. Nagyon hullámzó teljesítményt nyújtva végül győztesen hagytuk el a parkettát. Az ünnepi hangulatot növelte, hogy Bánszegi Borinak a mai napon van a születésnapja!

eredmény:

Zsíros KA  -  Széchenyi KA  58:63  (10:21,18:19,14:6,16:17)
Komlósi 7, Takács, Király 4, Pozsgai 3, Téringer 2, Szirony 20/6, Bánszegi 9, Rácz 18
​Gálos László:  ​a junior és serdülő bajnokságban szereplő játékosaink nélkül léptünk pályára. A kérdés elsősorban az volt, hogy kik azok akik egy hét múlva az országos viadalon segíteni tudják "törekvéseinket". Remek kezdés után a második félidőben bealudtunk és nem kis erőfeszítéssel sikerült behúzni a mérkőzést. Így szeptember óta továbbra is veretlen kadet csapatunk.
​A második félidőben amit szerettem volna, hogy gyakoroljunk sajnos nem sikerült, így vissza kellett állnunk az alapvédekezésünkre, ami v égül a győzelmet is biztosította.
Kemény hét elé nézünk, de remélem, hogy vasárnap egy újabb győzelemről tudunk majd beszámolni!

Országos Serdülő Főtábla 1. kör, Budapest

Török Flóris Törekvés- Széchényi Kosárlabda Akadémia SE  76-65
(24-15),(16-17),(20-13),(16-20)
László 8, Reider 2, Nagy, Bogdán 2, Bodor 4, Ferenczi 13, Suga 8, Kovács 2, Kéita 15, Pénzes 2, Geleta 7, Bende 2
Tullner Krisztián: Irányítóink nagyot betliztek ezen a mérkőzésen így teljesen szét esett a támadó játékunk. Védekezésben képtelenek voltunk megoldani bármit is. Ferenczi-Kéita duónak gratulálok a ponterős játékához!

Széchényi Kosárlabda Akadémia SE- CSATA DSE  34-132
(10-41),(7-30),(7-29),(10-32)
László 6, Reider 8, Nagy 2, Bodor 2, Ferenczi 5, Suga 2, Kovács, Kéita 4, Pénzes 2, Bende 1, Téringer 2, Geleta
Tullner Krisztián: "Az öltözőben megbeszélt dolgokat nem sikerült végrehajtani.A lelki sérüléseket leszámítva szerencsésen túléltük a találkozót!"

Nyíregyházi Kosársuli - Széchényi Kosárlabda Akadémia SE 54-46
(11-10),(15-10),(14-5),(14-21)
László 6, Reider 6, Bogdán, Bodor 2, Ferenczi 6, Téringer 2, Suga 6, Kovács, Kéita 13/3, Pénzes 4, Geleta, Bende 1
​Tullner Krisztián​:Egy nálunk jóval alacsonyabb szerkezetű csapat aratott felettünk győzelmet. Ennyire alúlmotiválatlanúl még egy vacsorának sem lehet nekiállni. Néhány játékosnak komolyan el kell gondolkodnia a hozzáállásán. Ha nem leszünk képesek egységesen egymásért küzdeni akkor egy csapat ellen se lesz esélyünk.

A következő körben már élet halál harc fog zajlani hiszen a csoportból csak az 1-2 jut tovább, a 3-4 helyezettnek csak a "B" döntő marad.

Ellenfeleink : Pécsi VSK /A , Kosárlabda Akadémia Pécs , Kanizsa DKK
A forduló dátuma : 2017.03.11-12.

KIEMELT KADET  BAJNOKSÁG

Vasárnap Pécsre utazott kadett csapatunk, hogy a székesfehérváriak elleni győzelem után újabb sikert érjenek el.
Mivel igen gyorsan megérkeztünk, ehetőségünk volt megtekinteni a második vonal egyik mérkőzését. Az érdekességet az adta, hogy Iványi Dalma szervezte a pécsiek játékát.
A kiváló játékos még most is remek példa a fiatal tehetségek számára, így játékosaink számára is.
Ezután léptünk pályára a hazai gárda ellen. Igazi kard ki kard csata folyt. Kevés védekezés, bátor támadó játék. A félidei 4 pontos nem tűnt megnyugtató előnynek, pláne Pécset.
A második félidőre egy teljesen más győri csapatot láthattunk. Ennek eredményeképpen elhúztunk ellenfelünktől. Az utolsó negyedben pedig már csak az eredmény tartására kellett ügyelnünk. Ellenfelünk mindent megpróbált, de a zóna védekezést Komlósi Adri három hármassal lerombolta.
Két hét múlva Budapesten a Törekvés ellen folytatjuk a pontgyűjtést.

eredmény:

PVSK  -  Széchenyi KA  50:83  (15:17,14:16,14:29,7:21)
Baffy 4, Komlósi 10/9, Rozmán 5, Király 3, Pozsgai, Téringer 3/3, Szirony 14/6, Bánszegi 5, Biczó 22, Rabi 6, Rácz 11/3
Gálos László, Tullner Krisztián:   az első félidei nulla védekezésünk után a második félidőben leradíroztuk ellenfelünket.
A második félidőben mutatott fegyelmezett játékunk biztató a jövőre nézve!
Nádorvárosi   Ének-Zenei  Iskolában népszerűsítettük a kosárlabdát

Újabb győri iskolában népszerűsítette közösen a Széchenyi Kosárlabda Akadémia  és a Győri Kosárlabda Klub a kosárlabdát. 2017. február  6-án a Győri Nádorvárosi Ének-Zenei  Általános Iskolában az alsó évfolyamos tanulók a CMB Cargo UNI Győr kosarasaival együtt mozoghattak és gyakorolhatták a labdavezetést, passzolást. Simon Anikó Kovács Vanessza és  Markó Dorina, illetve az iskolában tanuló és Akadémiánkon kosárlabdázó tini és serdülő korú játékosok  mozogtak együtt a gyerekek. A foglalkozás végén kérdéseket tehettek fel a játékosoknak, a válaszokból pedig megtudhattuk, hogy Markó Dorina éppen egy hasonló jellegű toborzó hatására kezdett el kosárlabdázni első osztályos korában.
A Győri Kosárlabda Klub utánpótlás edzője, Kertész Tamás  interaktív beszélgetés formájában ismertette meg a gyerekekkel a sportág alapjait.
Közel 200 kisgyermek vett részt a rendhagyó testnevelés órákon.
A sportág népszerűsítését tovább folytatjuk és a héten a Kovács Margit Iskolába is ellátogatunk!

HÉTVÉGI EREDMÉNYEK

U13 Tini

Fiataljaink a hétközi Szlovák forduló után Sopronba utaztak, hogy az utolsó alapszakasz fordulóban a PVSK és a Soproni Darazsak csapatával megmérkőzzenek.
Csapatunk a záróforduló előtt a tabella 5. helyén álltak. A két kosárlabda nagyhatalom elleni mérkőzésen játékosaink egyáltalán nem voltak megilletődve, hanem magabiztosan játszottak.
Ennek az lett az eredménye, hogy a PVSK ellen magabiztos győzelmet arattunk. Mivel pihenő nélkül vágtunk bele a soproni mérkőzésbe, az első félidőben komoly előnyt adtunk nekik.
Aztán a második félidőben rendezve a sorokat 13 pontot vertünk ellenfelünkre és minimális 6 pontos vereséget szenvedtünk. Látható volt, hogy játékosaink erőnléte, hozzáállása rendben van (mindkét mérkőzés utolsó negyedében nagyarányú győzelmet arattunk).
Csak gratulálni tudunk az újabb szép eredményekhez!!

Lányaink nemcsak remekül játszanak, hanem szerdától még csinosabbak is lettek. A  Milkovics családnak köszönhetően szép melegítőkkel gazdagodtunk, amit láthatóan játékosaink meg is érdemelnek és jó játékkal meg is háláltak.  Köszönjük a segítséget!!

eredmények:

PVSK  -  Széchenyi KA   45:69  (10:13,11:15,9:14,15:27)
Bogdán 12,Papp,Ferenczi 20,Póda,Milkovics 8,Nagy, Téringer 6,Geleta 11,Pogány 4,Mihály 2,Bognár 6,Boros.

Széchenyi KA  -  Soproni Darazsak  71:77 (9:17,16:27,23:20,23:13)
Bogdán 6,Papp,Ferenczi 18,Póda 2,Milkovics 11,Nagy,Téringer 2,Geleta 12,Pogány, Mihály 4,Bognár 16,Boros.
Gálosné Farkas Andrea, Marosvölgyi Anita:​ a körzeti orvosok által összeállított csapatunk - kisebb megingásoktól eltekintve- azt játszotta amit gyakorlunk és kérünk. Látható, hogy a Szlovák Bajnokságban és a Magyar Serdülő Bajnokságban is edződő játékosaink egyre magabiztosabbak. Csak gratulálni tudunk a csapatnak!
Köszönet a szülőknek, akik elkísérték csapatunkat és lelkes szurkolásukkal segítettek nekünk!

TOVÁBBRA IS HIBÁTLANUL

Szombaton a Budapesti Kadet Bajnokságban lépett parkettre csapatunk.A hibátlan mérleg megőrzése volt a cél. Ellenfelünk a Kiss Lenke KS és az MTK gárdái voltak. Az első ellenfelünkkel már játszottunk az első körben és akkor győzelemmel hagytuk el a pályát ,de koránt sem volt egyszerű feladatunk. Az MTK ellen most játszottunk először és ők is hibátlan mérleggel rendelkeztek...eddig!

Kiss Lenke KS- Széchényi Kosárlabda Akadémia SE 71-101
(19-23),(25-15),(16-29),(11-34)
László 5, Komlósi 24/9,Takács, Király 2, Pozsgai 3, Suga 6, Kéita 12Bánszegi 19Rabi 10, Sipos 2, Zágoni 4, Wunder 14
Tullner Krisztián: Alacsony szerkezetű,de nagyon lelkes csapat ellen sikerült győzelmet aratnunk. A második félidőre végre helyreállt a védekezésünk és támadásban is egyre jobb döntéseink voltak.

MTK- Széchényi Kosárlabda Akadémia SE 62-75
(25-26),(17-16),(12-15),(8-18)
László 2, Komlósi 8/3,Takács 5, Király 4, Pozsgai 9, Suga 5, Kéita 12, Bánszegi 14, Rabi 6, Sipos 2, Zágoni , Wunder 8
Tullner Krisztián: NBA mérkőzésnek indult végül küzdelmes csata lett. Az ellenfél nagy agresszíven és taktikusan játszott, rajtunk azért előjött a fáradtság. Két mérkőzést játszani egy is pihenő után nem egyszerű. Szerencsére sikerült mozgósítani az utolsó energia tartalékokat és megnyertük a mérkőzést. Ezzel a győzelemmel már 8-nál járunk. Gratulálok a lányoknak!

​SZÉP VOLT LÁNYOK!!  HAJRÁ GYŐR!!​

Szombaton U12-es csapatunk játszott két mérkőzést Győrben. Célunk az volt, hogy végre mindkét mérkőzésünket megnyerve egy csoporttal feljebb kerüljünk. A lányok nagy igyekezettel vetették bele magukat a küzdelmekbe. A több szép megoldás mellett egyre kevesebb gyermeteg hibát követtünk el, ennek köszönhetően mindkét győri fiú csapatot magabiztosan győztük le.
Gratulálunk a lányoknak és edzőjüknek!
eredmények:

Széchenyi KA - GYKC Zsiráfok  70-46 (21-8,16+2-8+6,17-10,14-14)
Suga Kata 18, Herm Anna, Mihály Panna 3, Tóth Petra 4, Póda Rebeka 16, Sághi Boglárka 3, Virág Réka 9, Liptai Laura, Porga Hanna 5, Sághi Kata, Boros Tímea 13

Széchenyi KA - GYKC Oroszlánok  89-57 (20-17,21+6-17+2,21-16,21-5)
Suga Kata 19, Herm Anna 1, Mihály Panna 16, Tóth Petra 4, Póda Rebeka 8, Sághi Boglárka 6, Virág Réka 6, Liptai Laura 5, Porga Hanna 3, Sághi Kata 11, Boros Tímea 10
Boda István: A lányok kellő lelkesedéssel vetették magukat a már jól ismert csapatok elleni csatába. Az előző mérkőzésekhez képest minimálisra csökkentették a hölgyek a technikai hibák számát, (van még mit javítani).Hatékony támadó játékunkkal és kemény védekezésünkkel sikerült felőrölni ellenfeleink játékkedvét. a pályán végig a mi akaratunk érvényesült.
Gratulálok a CSAPATNAK!

ORSZÁGOS SERDÜLŐ SELEJTEZŐ (harmadik korosztályban a legjobb 16 között!!!)

Serdülő csapatunk Pécsre látogatott, hogy egy 4 csapatos torna keretében kivívja a legjobb 16-ba kerülést. A feladat koránt sem tűnt egyszerűnek hiszen erős csoportba kerültek lányink a sorsoláskor.
Első körben a Kiss Lenke KS volt az ellenfél akiket remek játékkal sikerült legyőzni. Szinte az egész mérkőzésen keresztünk pontos és céltudatok játékot láthattunk a csapdázásunk remekül működött.
​A második találkozó igazi rangadó volt a javából. Rengeteg hiba és pontatlanság jellemezte mindkét gárdát. Az első félidőben a mi akartunk érvényesült, a másodikban viszont a feljavuló fehérvári védekezés elbátortalanított minket és nagyon pontatlanul dobtunk. Így minimálisan,de vereséget szenvedtünk.
A harmadik mérkőzést a hazai gárda ellen vívtuk. Egy cél maradt hátra , ha sikerül megverni őket akkor kéz a kézben továbbjuthatunk.  A mérkőzést elejétől a végéig kézben tartottuk. Nem mondhatni , hogy könnyen adták volna a győzelmet nagyon meg kellett érte dolgozni. A mérkőzés előtti megbeszélésen az egri várvédőnk akkori szavai is elhangzottak : " Ez a vár most az Ország ! " Úgy tűnik a szavak nemcsak az akkori harcosokat tüzelték fel hanem a lányoknak is extra motivációt adtak.

Széchényi Kosárlabda Akadémia SE - Kiss Lenke KS 118-45
(30-6),(29-13),(22-17),(37-9)
László 23, Nagy, Rozmán 16, Bodor 5, Maász 6, Suga 23, Kovács 8, Kéita 18, Ferenczi 7, Bende 8, Milkovics 2, Bogdán 2
Tullner Krisztián: A taktikai utasításokat maximálisan betartva szépen kosárlabdáztunk. Nagyszerűen működött a letámadásunk és a védekezésünk, ennek megfelelően támadásban extra megoldások jellemezték a csapatot. Gratulálok a Lányoknak!

Széchényi Kosárlabda Akadémia SE- Dávid Kornél KA 49-54
(16-16),(14-6),(11-20),(8-12)
László 3, Reider 2, Nagy 1, Rozmán 18, Bodor 2, Téringer, Suga 12, Kovács, Kéita 11, Ferenczi, Bende, Milkovics
Tullner Krisztián: Egy félidőnyi jó játékkal nem lehet rangadót nyerni! Sajnos adtunk esélyt az ellenfélnek a felzárkózásra és ez ők ki is használták. Védekezésben gyermeteg hibákat vétettünk a támadó játékunk pedig teljesen szétesett. Egy esélyünk maradt holnap mindenképpen győzni kell !!!

Kosárlabda Akadémia Pécs - Széchényi Kosárlabda Akadémia SE​ 80-87
(23-29),(21-25),(19-12),(17-21)
László 16, Reider 4, Bogdán, Rozmán 31, Maász, Téringer 4, Suga 15, Kovács 4, Kéita 7, Ferenczi 4, Milkovics, Bende 2
Tullner Krisztián: ​Hatalmas ereje és szíve van ennek a csapatnak, öröm volt győri edzőnek lenni ezen a felejthetetlen napon. A teljes mérkőzésen sikerült 100%-al koncentrálni és semmi nem zökkentett ki minket a ritmusunkból. Ezzel a győzelemmel bejutottunk a legjobb 16 csapat közé.

​ORSZÁGOS JUNIOR BAJNOKSÁG, RÁJÁTSZÁS

Sz​échényi Kosárlabda Akadémia– Kecskemét KC  67​-​84(25:18, 18:23, 12:15, 12:28)
Baffy 4., Rabi., Horváth 5/3., Galba 4., Wunder 4., Viniczai4​,​Szirony, Rácz 12., Chroméj 11., Biczó 17., Szammer 4., Szűts 4,
​Laky Tibor: ​A végső sorrend szempontjából fontos mérkőzést vesztettünk el. A második játékrészre 30% alá csökkent a dobószázalékunk, evvel párhuzamosan elfelejtettünk védekezni. ​E​z nem a legjobb combo.Két kiemelhető teljesítmény  Laura dupla-duplája és „Róza” 100%-os  dobóformája.​