Következő mérkőzések

Infokosár

leany serd

ELSŐ NAP
Pillanatok alatt magához ragadta a kezdeményezést a Vasas Akadémia a serdülő döntő első mérkőzésén. A győrieknek többször a labda áthozatalan is gondot okozott, a sorozatos labdaeladások után, 2 perc és 10-0 után a győriek edzője, Tullner Krisztián kikérte első idejét.
2, 5 perc után szüettek az első győri pontok, de a játék képe érdemben nem változott, a Vasas sorra indította le a vendégeket, így az első negyed után 29-7 állt az eredményjelzőn. A második negyedre a Vasas gyakorlatilag teljes kezdősora leült, ám a különbség így is folyamatosan nőtt, és a 17. percben elérte a 30 pontot (41-11). A félidőben 49-14 állt a táblán, úgy, hogy a Vasasból Dombai 13, Mányoki pedig 11 pontnál tartott.
A harmadik negyedet a győri lányok kiegyenlítetté tudták tenni a Vasas cseremberei ellen, 6-6-os negyedbeli állásnál Kertész Dávid magához is rendelte tanítványait. Az első félidőhöz képest feljavult a győriek játéka a harmadik 10 percben, és bár a különbség állandósult, a győri lányok ezt a játékrészt csupán egy ponttal veszítették el, és több pontot szereztek (szám szerint 18-at), mint a teljes első félidőben (68-32).
Az utolsó játékrész első Vasasos pontjaira 4 percet kellett várni, de a győri oldalon sem született túl sok pont, 5 perc után 2-6 állt az eredményjelzőn. Sok volt a pontatlanság, ahogy az első, kora reggeli meccseken általában. A Vasas győzeleme egy pillanatig sem forgott veszélyben, a győri lányok becsületére legyen mondva, hogy az első félidőben összeszedett nagy hátrány ellenére sem roppantak össze és a második félidőben már jóval kiegyenlítettebb játékot láthatott a közönség.

Vasas Akadémia - Széchényi Kosárlabda Akadémia SE 82-43 (29-7)(20-7)(19-18)(14-11)
László 2, Rozmán 8, Bodor 2, Maász, Bende 2, Suga 8, Kéita 6, Pénzes 5, Ferenczi 2, Kovács 2, Nagy 2, Milkovics 4
Tullner Krisztián: Nagyon sajnálom, hogy az első félidőt még a buszon szundikálva töltöttük, kár érte. A második félidőre sikerült rendezni a sorokat, erre lehet építkezni a folytatásban.
Kertész Dávid: Az ilyen tornákon mindig az első meccs a legnehezebb, nálunk ez a második félidőben jött ki, amikor a legjobbak mentek egymásnak. Sajnos kellett idő, mire feleszméltünk, hogy hogyan is kell ezt a játékot játszani, de a végére mutattunk már szép megoldásokat. Gratulálok a lányoknak, köszönjük az ellenfélnek a játékot.

A nap utolsó mérkőzését a Széchenyi KA és a KSC Szekszárd vívta egymással. Miután a Vasas már biztosan továbbjutott ebből a csoportból, az volt a kérdés, hogy a Győr meg tudja-e szerezni az első győzelmét és ezzel életben tartani a továbbjutási esélyeit vagy a Szekszárd lép egyről a kettőre a győzelmek számát tekintve.
Nos, az első negyedben nagyjából el is dőlt ez a kérdés: a Szekszárd nagy iramot diktált, jobban akart és pontosabban dobott, így először 10, majd a negyed végére több mint 20 pontos előnyre tettek szert (5-27). Vincze abszolút vezér volt (óriási, 30 pontos, 14 lepattanós dupla-duplával zárt végül), de ebben az időszakban a szekszárdiak csapatként is jobban teljesítettek. A Győr a második negyedben “érkezett meg a meccsbe”, Pénzes és Rozmán vezérletével kiegyenlítettebbé vált a játék, de a félidőig csak minimálisan tudtak faragni a különbségen (24-43).
A második félidőben két egyenlő erő küzdelmét láthattuk, a szekszárdiak játéka pontatlanabbá vált, a győriek pedig nagyon küzdöttek. Többször is 10 pontra faragták a különbséget, de annál közelebb nem jutottak. Sajnálhatják az első negyedet, mert a 11. perctől kezdve kiegyenlített csapatok küzdelmét láthatta a közönség.
Így viszont eldőlt, hogy a Széchenyi KA is az alsó ágon folytatja, a Szekszárd pedig készülhet a Vasas Akadémia elleni, holnapi csoportdöntőre.

szekszárd

Széchényi Kosárlabda Akadémia SE - KSC Szekszárd 65-81 (5-27)(19-16)(21-23)(20-15)
László 13, Reider, Nagy 2, Rozmán 16, Bodor, Milkovics 3, Suga, Kovács, Kéita 10, Pénzes 15, Ferenczi 4, Bende 2
Tullner Krisztián: "Az első negyedben elveszítettük a mérkőzést, onnantól kezdve sajnos csak futottunk az eredmény után. Nagyot küzdöttek a lányok, de ez most ennyire volt elég."
Harsányi Mária: "Remek első negyed után, rengeteg hibával, körülményesen játszottunk, így "felhoztuk" a jó játékerőt képviselő Győrt, akik nagyon lendületes kosárlabdát játszottak, agresszív védekezéssel, de győzelmünkhöz nem fért kétség. Holnap ez a Vasas ellen kevés lesz!"